Bruna...

Autor: Klára Vŕbová | 3.9.2013 o 6:24 | Karma článku: 7,73 | Prečítané:  295x

S tebou sa mi splnil detský sen - mať koňa. Mala si síce rožky navyše (žeby špeciálny druh?) aj tvoje erdžanie bolo značne mekotavé, ale ani to mi nevadilo. Naše prvé stretnutie bolo rozpačité. Mala som inú predstavu o zvierati, ktoré si dovediem domov. Príliš nízka, krátke krivé nožky, farebne smiešna, príliš svojhlavá,... pre iný dôvod som si ťa vzala, ty môj rožkatý koník.

Prvé 3 roky tvojho života - bitá, zavretá v temnej vlhkej maštaľke 2x1m, frustrovaná - ako len môže byť stádovité zviera, keď žije samo. Akonáhle si sa dostala do stresu, chodila si v kruhu a vyvracala hlavu k nebu, dokola, dokola, 1000x naučené, 1000 x 1000 x 1000x ... zopakované. To ti ostalo do predposledného dňa, ty moje vemienko tvrdohlavé. Posledný si preležala.

Počítala som už dni v plánoch tvojich medových týždňov, v kopcoch u nového bradatého frajera. Márnosť.

Páchnem krvou. Na starobu si mala umrieť!

Prerevať možno 2 aj 3 dni. Naplniť kýble slzami. To nevyrieši otázku ako ti pomôcť netrpieť. Výčitky, že som zabila priateľa sa bijú s výčitkami, že som to mala urobiť skôr.

Páchnem krvou. Prestala si nariekať na okamih, ticho si sa na mňa zadívala. Pokojná? či otupená bolesťou? A prv než prišiel jej ďalší atak, prv než sa ti zachveli nozdry... páchnem krvou.

Nebránila si sa?!! Ty sviňa chlpatá, choď do prdele! Ako si mi to mohla dovoliť? Hnusoba hnusná, koľko som sa za tebou nautekala (keď si susedovi obhrýzala vinič, a tomu druhému stromky - nech je škodoradosť na oboch stranách v harmónii. A keď si si uzmyslela vrátiť sa z paše skôr, nič ťa nezastavilo, len bránka pred domom, kde si neposlušne počkala.) Bruna! Kde je tvoja neposlušnosť? Kde je tvoja rýchlosť? Radosť z pohybu? Kde láskou rozšírená zrenička, keď ti nosím hrušky padanky? Ty môj cecík chlpatý.

V cudzom svete, kde nik nehovorí rodnou rečou, si tá, čo rozumela slovenským - poď, neboj sa, dám ti papať... Priateľ, čo ma naučil o pokore viac, než svätí. Priateľ, čo ma učil materskej trpezlivosti, keď jej uzívanej skákali detiská po chrbte. Priateľ, čo ma učil bylinkám v praxi. Občas som viedla ja teba, občas ty mňa. Ku komu budem chodiť oddychovať, keď ťa už nenájdem v ohrade pod orechmi? Kto mi spraví jar?

Prepáč mi.

Brunka!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?